مدافعان مجازی

***باید در همه زمینه ها مدافع اسلام و انقلاب بود***

مدافعان مجازی

***باید در همه زمینه ها مدافع اسلام و انقلاب بود***

مدافعان مجازی

درگاهی تحلیلی از اخبار روز که هدف از تاسیس آن افزایش بصیرت و ایجاد بینش صحیح نسبت به وقایع سیاسی و بین الملل با توجه به بینش و خط مشی امام خامنه ای می باشد.
هدف اصلی اینجانب ایجاد باور در شعار امام خمینی(ره)می باشد که فرمودند:پشتیبان ولات فقیه باشید تا به مملکتتان آسیبی نرسد.

بایگانی
طبقه بندی موضوعی

ناکامی داعش در حمله به شهر حدیثه عراق

تروریست‌های داعش با استفاده از خودروهای بمبگذاری شده و چند عامل انتحاری، از سه محور شمالی، جنوبی و غربی به شهر حدیثه حمله کردند، اما نیروهای مشترک عراقی با این حمله مقابله کردند و تلفات سنگینی را به داعش وارد آوردند.

حمله تروریست های گروه تکفیری داعش از سه محور به شهر حدیثه در استان الانبار عراق ناکام ماند.
تروریست‌های داعش با استفاده از خودروهای بمبگذاری شده و چند عامل انتحاری، از سه محور شمالی، جنوبی و غربی به شهر حدیثه حمله کردند، اما نیروهای مشترک عراقی با این حمله مقابله کردند و تلفات سنگینی را به داعش وارد آوردند.
منابع نظامی در عراق اعلام کردند، گزارش های اطلاعاتی نشان می دهد داعش پس از ناکامی این عملیات، برای حمله جدید به دو شهر حدیثه و البغدادی در استان الانبار آماده می شود. داعش به این منظور در حال جمع آوری نیروهای خود در دو منطقه الصکره و جزیره الشامیه است.
سرلشکر قاسم المحمدی فرمانده عملیات جزیره در عراق تاکید کرد با وجود تلاش داعش برای شکستن محاصره بقایای اعضای این گروه در اطراف فلوجه، نیروهای عراقی کنترل اوضاع در حدیثه و البغدادی را در دست دارند.
وی از استقرار تانک ها و زره پوش ها در اطراف حدیثه خبر داد.

---------------------------------------------

نفوذ عناصر داعش به دو منطقه در اطراف رمادی

شماری از عناصر داعش وارد دو منطقه در اطراف رمادی مرکز استان الانبار شدند.

یک منبع امنیتی در استان الانبار روز چهارشنبه به شبکه السومریه گفت: شماری از عناصر داعش توانستند صبح امروز به دو منطقه “زنکوره” و “البوریشه”  در شمال رمادی شوند.
وی افزود: نیروهای مشترک ارتش، پلیس، عشایر و سازمان مبارزه با تروریسم، عملیات گسترده‌ای را در این دو منطقه برای نابودی عناصر داعش آغاز کردند.
نیروهای عراقی در اواخر سال ۲۰۱۵ شهر رمادی و مناطق اطراف آن را از دست داعش آزاد کردند.

---------------------------------------------

چرا سعودی‌ها به جای فلوجه به فکر آزادسازی موصل هستند ؟

چرا وقتی آمریکایی‌ها با هواپیماهای جنگی خود و بدون استفاده از نیروی زمینی و پاک‌سازی خانه به خانه به شهر یک میلیون نفری الرقه حمله می‌کنند، پروپاگاندای رسانه‌ای سعودی نگران جان مردم این شهر نمی‌شود.

در ادامه عملیات ارتش عراق برای آزادسازی منطقه فلوجه نیروهای این کشور پیشروی‌های جدیدی را در منطقه شهدا بزرگترین محله جنوب شهر فلوجه انجام داده و موفق شدند این منطقه را به صورت کامل از دست داعش خارج کنند. در همین راستا هادی العامری رهبر جنبش بدر و نیروهای مردمی از اهالی شهر خواست تا برای مقدمه سازی جهت آزادی این شهر، آن را تخلیه کنند. العامری همزمان بر ضرورت اولویت ‌دادن به عملیات آزادسازی فلوجه تأکید کرد.

پیشروی نیروهای مردمی و ارتش عراق در مناطق جنوبی فلوجه مهم‌ترین دستاوردی بود که از آغاز این عملیات تاکنون محقق شده است. نیروهای عراقی از روز سوم ژوئن موفق به ورود تدریجی به این منطقه شده بودند تا اینکه نهایتا دیروز آن را به صورت کامل از دست داعش خارج کردند.صباح النعمان سخن‌گوی نیروهای ضد شورش عراق گفت که این نیروها مسئولیت تسلط کامل بر منطقه و پاک‌سازی آن از بمب ‌ها را بر عهده خواهد گرفت.

عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات بازپس‌گیری فلوجه دو روز پیش با اشاره به ادامه ورود نیروهای عراقی به این منطقه گفت که، عملیات برای حفظ جان شهروندان و غیرنظامیان با هوشیاری و احتیاط پیش می‌رود. وی در عین حال وعده داد که در روزهای آینده خبر آزادسازی فلوجه اعلام خواهد شد.

در همین راستا دفتر اطلاع‌رسانی حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرد که وی به مقر فرماندهی عملیات آزادسازی فلوجه رفته و با فرماندهان امنیتی و نظامی این مرکز دیدار کرده است.

مانع تراشی‌ها در روند آزادسازی فلوجه
درحالی‌که عملیات آزادسازی یکی از سه کانون اصلی حضور تروریست‌های داعش در عراق روند موفقیت‌آمیزی را پشت سر می‌گذارد، اما مدعیان بین‌المللی مبارزه با تروریسم که در قالب ائتلافی در عراق و سوریه مشغول فعالیت شده‌اند، مانع‌تراشی هایی را در این مسیر انجام می‌دهند. علاوه بر تلاش‌ها و فشارهای دیپلماتیک آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن برای تغییر اولویت عملیات آزادسازی فلوجه که ذکر جزئیات آن در این مقال نمی‌گنجد، رویکرد تبلیغاتی گسترده‌ای برای هشدار دادن نسبت به این عملیات از سوی محافل مزدور بین المللی و رسانه‌های وابسته در پیش گرفته شده است.

سازمان ملل متحد که دبیرکل آن اخیراً در پی تهدید به توقف کمک‌های مالی عربستان، گزارش خود در زمینه جنایت‌های جنگی عربستان در یمن را پس گرفته است، مدعی شد که نزدیک به 90 هزار غیر نظامی در داخل شهر فلوجه زندگی می‌کنند و در صورت ادامه این عملیات این غیر نظامیان ممکن است با شرایط وحشتناکی مواجه شوند.

لیز گراند هماهنگ‌کننده عملیات انسانی سازمان ملل متحد در عراق در این رابطه گفت: حدود 20 هزار نفر از غیرنظامیان در شرایط سختی موفق به فرار از این شهر شدند. آنها مجبور هستند چندین روز در زیر آتش گروه تروریستی داعش پیاده راه بروند تا به مناطق تحت سلطه نیروهای دولتی برسند. این در حالی بود که سازمان ملل متحد پیش از این تعداد غیر نظامیان فلوجه را 50 هزار نفر برشمرده بود.

رسانه های وابسته به سعودی نیز در همین راستا خبرسازی تازه ای را آغاز و مدعی شده اند که حشد العشبی اقدام به قتل عام مردم فلوجه می کند. این رسانه ها با ابراز نگرانی از آغاز حمله فراگیر به فلوجه ظاهرا سنگ مردمی را به سینه می زنند که در این شهر گرفتار شده اند، اما در واقع سعی دارند مانع تازه‌ای در مسیر آزادسازی فلوجه و شکست داعش در آن ایجاد کنند. این در حالی است که با عملیات هوشمندانه و احتیاط آمیز نیروهای مقاومت که البته زمان آزاد سازی فلوجه را افزایش خواهد داد، می‌توان تا حد ممکن از تلفات غیرنظامیان در این حمله جلوگیری کرد.

ادعای سعودی‌ها در رابطه با کشتار جمعی مردم فلوجه در حالی مطرح می‌شود که اسناد و اطلاعات زیادی در رابطه با کمک عناصر بسیج مردمی عراق به مردم فلوجه برای خروج از این شهر وجود دارد، ارتش و نیروهای مردمی که پیش‌ازاین نیز بارها به مردم فلوجه اعلام کرده اند شهر را تخلیه کنند، سعی دارند عملیاتی را انجام دهند که در آن کمترین تلفات در میان غیرنظامیان ایجاد شود.

البته بر کسی پوشیده نیست که سعودی ها دلشان به حال مردم فلوجه نمی سوزد، جنایت های منطقه ای عربستان در عرصه‌های مختلف نشان می دهد که مقامات ریاض هیچ ارزشی برای جان انسان ها قائل نیستند و تنها به منافع تنگ‌نظرانه و سلطه‌طلبانه خود نگاه می‌کنند.

علاوه بر اینها چرا وقتی آمریکایی ها با هواپیماهای جنگی خود و بدون استفاده از نیروی زمینی و پاک سازی خانه به خانه به شهر یک میلیون نفری الرقه حمله می کنند، پروپاگاندای رسانه ای سعودی نگران جان مردم این شهر نمی شود. چرا سعودی ها نگران جان 50 هزار نفر شده و یک میلیون نفر را فراموش کرده‌اند؟ این در حالی است که عملیات مشابه نیروهای ارتش عراق و بسیج مردمی این کشور در شهرهای دیگر نیز با کمترین تلفات در میان غیرنظامیان همراه بوده، اما هواپیماهای جنگی و بدون سرنشین آمریکایی همواره به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ماشین‌های کشتار مردم منطقه شهرت داشته است.

مانع تراشی ‌های این‌چنینی از سوی عربستان و آمریکا در راستای سهم‌خواهی از آینده سیاسی این کشور دنبال می‌شود. حامیان بین‌المللی داعش که پیش از این هیچ ابایی از کمک‌های علنی به گروه‌های تروریستی منطقه نداشتند، وقتی شکست این گروه‌ها را در معادلات نظامی آینده را قطعی دیدند، در قالب ائتلاف مبارزه با داعش قد علم کردند تا بتوانند از کیک افق سیاسی آینده عراق سهمی برای خود بردارند و تا جای ممکن از آنچه که نفوذ ایران در عراق نام می گذارند، جلوگیری کنند.

عربستان که جریان‌های بنیادگرا و افراطی تروریستی، منابع اعتقادی تکفیری خود را از آبشخور دیدگاه‌های ایدئولوژیک آن دریافت می‌کنند و حتی موجودیت اهل تسنن غیر معتقد به دیدگاه‌های خود را برنمی‌تابند، با ایجاد صف‌بندی‌های مذهبی و با شعار کمک به اهل سنت به دنبال بهره برداری های سیاسی از جنجال فرقه ای هستند که خود با دست خود می خواهند در عراق ایجاد کنند. سعودی ها با دلارهای نفتی می خواهند اهل سنت استان الانبار را مانند بان کی مون دبیرکل سازمان ملل برای خود بخرند، غافل از اینکه معادلات تفکر ملت ها با سردمداران طالب قدرت متفاوت است.

ائتلافی که پیش از این اتاق فکر و مرکز عملیات گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه بود، وقتی خود را در مظان اتهام حمایت از تروریست‌ها می‌بیند، عملیات موهوم آزادسازی موصل را شدت داده تا از سویی بتواند دستاوردهای ارتش و نیروهای مردمی عراق در سرکوب داعش را به نفع خود مصادره کرده و از سوی دیگر اولویت ‌های درست مبارزه با این گروه ها را منحرف کند.

آنها در همین راستا فشارهای تبلیغاتی بر ضد حضور مستشاری ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی را افزایش دادند، فشارهایی که البته با واکنش قاطع ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در حمایت از حضور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد.

گرچه عملیات آزادسازی فلوجه تحت فشارهای ناشی از تلاش‌های گروه موسوم به ائتلاف ضد داعش و احتیاطات لازم برای جلوگیری از کشتار شهروندان با کندی مواجه شده، اما روند آزادسازی کامل شهر استراتژیک فلوجه متوقف نخواهد شد.

-----------------------------------------------

ادامه جنایات داعش؛ اعدام چند مرد عراقی توسط جنایتکاران +تصاویر

“گروه تروریستی تکفیری داعش”، ویدئویی را از جنایات جدید خود در عراق منتشر کرد. در آن، یکی از تروریست های این گروه، برادر خود را به اتهام ارتداد از دین، اعدام می کند و با شلیک مستقیم به سر وی، او را به قتل می رساند. در این ویدئو، تروریستی به نام «ابوعبدالله» برادر خود […]

“گروه تروریستی تکفیری داعش”، ویدئویی را از جنایات جدید خود در عراق منتشر کرد.

در آن، یکی از تروریست های این گروه، برادر خود را به اتهام ارتداد از دین، اعدام می کند و با شلیک مستقیم به سر وی، او را به قتل می رساند.

در این ویدئو، تروریستی به نام «ابوعبدالله» برادر خود را به اتهام ارتداد و با شلیک مستقیم گلوله به سر او به قتل می رساند.
«ابو عبدالله» برادر خود را جاسوس “ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش” می خواند و اقدام به اعدام او می کند.
در این ویدئوی ۱۵ دقیقه ای، در مجموع هفت اعدام در مکان های مختلف کشور عراق به تصویر کشیده شده است. اتهام همه ی مقتولین جاسوسی اعلام شده.

ادامه جنایات داعش؛ اعدام چند مرد عراقی توسط جنایتکاران

ادامه جنایات داعش؛ اعدام چند مرد عراقی توسط جنایتکاران


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آزادسازی “الصبیحات” و “الفلاحات” در غرب فلوجه

وزیر دفاع عراق خبر داد که دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه در استان الانبار آزاد شدند. وزیر دفاع عراق امروز از آزادسازی دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه در استان الانبار خبر داد. “خالد العبیدی” اعلام کرد که یگان هشتم عراق موفق شد دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب […]

وزیر دفاع عراق خبر داد که دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه در استان الانبار آزاد شدند.

وزیر دفاع عراق امروز از آزادسازی دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه در استان الانبار خبر داد.

“خالد العبیدی” اعلام کرد که یگان هشتم عراق موفق شد دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه را از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد کند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های آن بر افراشتند.

نیروهای عراقی پس از گذشت ۳۰ ماه، سرانجام جمعه شب به ۴۰۰ متری مرکز شهر فلوجه در ۵۵ کیلومتری غرب بغداد رسیدند و گزارش های رسیده حاکی است، نبردهای سنگینی میان نیروهای عراقی و گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این شهر جریان دارد.

داعش از هزاران نفر از ساکنان فلوجه سپر انسانی ساخته که برخی دولت های منطقه به همین بهانه تقلا می کنند، عملیات فلوجه را متوقف سازند. درحال حاضر تمامی محورهای فلوجه بر روی داعش جهت خروج از این شهر بسته شده است.
عملیات فلوجه از ماه میلادی گذشته آغاز شد که طی آن دو شهر راهبردی الکرمه و الصقلاویه از توابع فلوجه و نیز تعدادی بخش ها و روستاها همچون البوشجیل، السجر، عامریه و نیز العوینات به دست نیروهای نظامی و الحشدالشعبی عراق آزاد شده است.