مدافعان مجازی

***باید در همه زمینه ها مدافع اسلام و انقلاب بود***

مدافعان مجازی

***باید در همه زمینه ها مدافع اسلام و انقلاب بود***

مدافعان مجازی

درگاهی تحلیلی از اخبار روز که هدف از تاسیس آن افزایش بصیرت و ایجاد بینش صحیح نسبت به وقایع سیاسی و بین الملل با توجه به بینش و خط مشی امام خامنه ای می باشد.
هدف اصلی اینجانب ایجاد باور در شعار امام خمینی(ره)می باشد که فرمودند:پشتیبان ولات فقیه باشید تا به مملکتتان آسیبی نرسد.

بایگانی
طبقه بندی موضوعی

اولویت امروز نیروهای انقلاب چیست؟

ali mousavi | سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۵۹ ب.ظ

امین توکلی زاده


چند سال پیش رهبر انقلاب فرمودند "موضوعات را اصلی و فرعی کنید و موضوعات اصلی را در صدر دستور کار خود قرار دهید"، تذکر حکیمانه‌ای که بسیاری از آن غفلت کردند اما مدتی است امام و مقتدای ما از ما به‌صورت ویژه انتظاراتی دارد که هنوز جدی گرفته نشده است.

متن یادداشت محمدامین توکلی‌زاده با عنوان «اولویت امروز نیروهای انقلاب  چیست؟» به‌شرح ذیل است:

این روزها اگر سری به رسانه بزنید به‌خوبی متوجه می‌شوید رسانه‌ها که منعکس کننده و جهت‌دهنده به افکار عمومی هستند و نقش مهمی در تصمیم سازی دارند از نظم و هارمونی خوبی برخوردار نیستند به‌ویژه در فضای مجازی و نرم‌افزارهای اجتماعی به‌لحظه با طرح یک موضوع ذهن همه معطوف همان مطلب می‌شود و به نام به‌روز بودن یک بی‌انضباطی مداوم در افکار عمومی شکل می‌گیرد.

مدتی قبل یکی از دوستان نقل می‌کرد که صهیونیست‌ها برای رسیدن به اهداف خود می‌گویند "نیاز نیست با دشمنان وارد نزاع شوید همین که بتوانید اولویت‌های آنها را جابه‌جا کنید آنها را شکست داده‌اید".
نمی‌دانم چقدر این حرف مستند است و پایه علمی دارد ولی تا حد زیادی درست است.

نظام جمهوری اسلامی با امکانات مشخص و زمان محدود و دشمنان و مشکلات فراوان، نیرو و انرژی انقلاب را باید صرف کدام موضوع نماید؟
اولویت امروز حزب‌الله چیست؟
پاسخ به این سؤال می‌تواند بسیار راهگشا باشد، می‌توان برای پاسخ به این سؤال وارد یک طوفان فکری بزرگ شد و بعد به نتیجه رسید اما راهکار دیگر و صحیح‌تر بررسی سخنان و رهنمودهای رهبر انقلاب است که می‌توان با کنکاش در آن اولویت‌ها را یافت.
به‌طور مثال اگر دغدغه‌های امروز حزب‌الله را فهرست کنیم می‌توانیم کمی وضع موجود را بهتر رصد و توصیف نماییم:

ــ برجام و محقق نشدن ثمرات آن
ــ مشکلات آسیب‌های فرهنگی و بدحجابی و...
ــ گفتمان‌سازی و سندنویسی برای آینده انقلاب
ــ دفاع از حرم‌های مقدس اهل بیت علیهم السلام
ــ محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم
ــ حقوق میلیونی مدیران
ــ غفلت مسئولان از فرهنگ (سینما و تلویزیون و...)
ـ آسیب‌های اجتماعی (اعتیاد، طلاق، بیکاری...)
ــ انتخابات ریاست جمهوری آینده
ــ انتخابات شوراها
ــ فعالیت‌های فرهنگی در مساجد و پایگاه‌های بسیج، ترویج و فراگیری آن
ــ ساخت مساجد، حسینیه‌ها و گسترش هیأت‌های مذهبی
ــ فریضه امر به معروف و نهی از منکر
ــ اوضاع مجلس شورای اسلامی و ترکیب کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های آن
ــ مطالبه وعده‌های انتخاباتی دولت در سال آخر و... .

بی‌تردید این فهرست را می‌توان کامل و کامل‌تر نمود و احتمالاً به موضوعات مهمی خواهیم رسید که هرکدام به‌تنهایی انرژی و نیروی انسانی و امکانات و ایده و برنامه ریزی فروانی را طلب می‌نماید.

اما واقعاً اولویت امروز نیروهای انقلاب کدام است؟ البته این به‌معنای حذف هیچ‌یک از این دغدغه‌ها نیست و تعیین اولویت به‌معنای نفی تقسیم کار هم نیست، اما پیدا کردن محور یا محورهای اصلی مهم است.

جمله‌ای از امام در خاطرم هست که امام در زمان جنگ فرمودند جنگ در رأس امور است و تکلیف را برای همه مشخص فرمودند والّا در همان زمان هم دغدغه‌های فراوان و مهمی وجود داشت که پرداختن محوری به آن می‌توانست دفاع مقدس را تحت الشعاع قرار دهد.

چند سال پیش نیز رهبر انقلاب فرمودند "موضوعات را اصلی و فرعی کنید و موضوعات اصلی را در صدر دستور کار خود قرار دهید"، تذکر حکیمانه‌ای که بسیاری از آن غفلت کردند اما این روزها مدتی است امام و مقتدای ما از ما به‌صورت ویژه انتظاراتی دارد که به‌نظر هنوز جدی گرفته نمی‌شود.

برخی از عزیزان با ارجاع به گذشته با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای علاقه‌مندی‌های مقدس و دغدغه‌های درست خود دلیل می‌آورند و سعی می‌کنند همان موضوع را دغدغه همه نمایند اما این هم نادرست است، موقعیت شناسی، تشخیص درست تکلیف، اقدام  صحیح و بهنگام نیاز است تا به مراد رهبر انقلاب برسیم.

حقیر به‌سهم خود در این مطلب کوتاه سعی کردم اصل موضوع را بیان نمایم تا ان‌شاءالله با همفکری بزرگان و خوبان انقلابی بتوانیم رأس امور را در زمان حاضر و بر اساس نظر ولی امر خود به‌خوبی تشخیص دهیم و همت و اراده خود را صرف همان اولویت نماییم والّا بدانیم در تاریخ بسیاری به‌خاطر همین تشخیص غلط کربلا در کنار امام خود نبودند و دیر به وظیفه و تکلیف خود پی بردند.

  • ali mousavi

اولویت انقلابیها